دوشنبه 4 تیر 1403

قالیباف: درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اشتباه شده استمحمدباقر قالیباف، نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ بهمن ۹۹ توضیحاتی را درباره حقوق بازنشستگان و دستمزد کارگران ارائه داد.

وی با تاکید بر اینکه بودجه نه متعلق به مجلس است نه دولت بلکه بودجه مردم است، اظهارکرد: پیش از هر تصمیم باید زندگی مردم را مقابل چشمان خود تصور کنیم و براساس همین مهم تصمیم گیری لازم را انجام دهیم.

قالیباف اصلاح ساختار بودجه را مسئله مجلس و دولت ندانست و آن را مسئله نظام جمهوری اسلامی و مردم عنوان کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب نیز دستور و تاکید ویژه برای اصلاح ساختار بودجه داشته‌اند و هیچ تصمیم و مصوبه و حتی مصلحتی نباید ما را از اصلاح ساختار بودجه دور کند.

وی تاکید کرد: در موضوع همسان‌سازی حقوق و دستمزد اقدام اشتباهی انجام شده و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کمتر از سایر بازنشستگان افزایش یافته و تفاوت ماهوی پیدا کرده است که این کار غلطی است.قالیباف گفت با اشاره به مسئله مهم حقوق بازنشستگان و کارمندان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ تاکید کرد: در افزایش دستمزد و حقوق باید عدالت را رعایت کنیم و این وظیفه مهم ما در پیشگاه مردم و خداوند است.سه شنبه 22 خرداد 1403